Tijdsbeeld | Tien jaar aanwinsten

Schleiffert

TIJDSBEELD – TIEN JAAR AANWINSTEN

4 november 2023 t/m 4 februari 2024
Sinds 1996 ligt de focus van Museum De Buitenplaats op figuratieve kunst. Toch is het museum de afgelopen jaren uitgegroeid tot een instelling die ook voorbij het figuratieve durft te gaan. Daarbij is de nadruk steeds meer op hedendaagse tekenkunst komen te liggen. Het maakt de huidige collectie tot een kleurrijk en divers geheel.

Met schenkingen, aankopen en legaten blikt Tijdsbeeld terug op aanwinsten vanaf 2013. Ruim vijftig schilderijen, beeldhouwwerken en tekeningen laten zien hoe de grenzen van figuratie binnen de museumcollectie telkens worden verlegd. De expositie toont werk van onder anderen Richard Bolhuis, Paul van der Eerden, Arno Kramer, Hans Lemmen, Harro Nikkels, Charlotte Schleiffert, Elisabeth Varga en Henk Visch. De bovenverdieping van het museumpaviljoen is gewijd aan kunstenaar Wout Muller, waar een bijzonder legaat uit 2017 het uitgangspunt vormt.

Afbeelding: Charlotte Schleiffert, Devil Masquerade, 2013, gemengde techniek op papier.
Foto: Sake Elzinga, 2023.

Recente berichten

Museum De Buitenplaats is elke dinsdag t/m zondag geopend tussen 10:00 en 17:00 uur.  

Op dinsdag t/m vrijdag kan er tussen 10:00 en 11:00 uur in de museumzaal enige hinder kunnen worden ondervonden door schoolklassen. 

Ga naar de inhoud